Zapalenie wyrostka sutkowego to poważne powikłanie zapalenia ucha.

Czy wiesz, że zapalenie wyrostka sutkowego jest najczęstszym powikłaniem ostrego zapalenia ucha środkowego u dzieci?

Poniżej znajdziesz kilka istotnych informacji dotyczących zapalenia wyrostka sutkowego.

 

  1. Zapalenie wyrostka sutkowego, to inaczej zapalenie błony śluzowej komórek powietrznych wyrostka znajdujących się za małżowiną uszną.
  2. Objawia się najczęściej już nie tylko samym bólem ucha, często połączonym z obfitym wyciekiem z przewodu słuchowego, ale także bolesnością oraz często przekrwieniem i obrzękiem skóry za małżowiną uszną. Objawia się to odstawaniem małżowiny usznej od głowy po stronie chorego ucha.
  3. Objawy powikłania zapalenia ucha środkowego zawsze wymagają pilnej konsultacji specjalisty laryngologa/laryngologa dziecięcego, która pozwala na potwierdzenie rozpoznania poważnej choroby.
  4. Zapalenie wyrostka sutkowego, podobnie jak i inne powikłania ostrego zapalenia ucha środkowego leczone są w warunkach szpitalnych.
  5. Nie każdy przypadek zapalenie wyrostka sutkowego wymaga poważnego zabiegu operacyjnego. Niekiedy we wczesnym etapie powikłania leczenie zachowawcze (nieoperacyjne) jest wystarczające.

Pamiętaj: W przypadku podejrzenia powikłania ostrego zapalenia ucha środkowego szybko skonsultuj się ze specjalistą laryngologiem/laryngologiem dziecięcym. Kontakt ze specjalistą znajdziesz na stronach mojeucho.pl oraz neled.pl

 

Umów wizytę u laryngologa, tel.502150240

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *